Ashwagandha

Produktów: 2
Sortowanie
:
Domyślnie
Vilgain Ashwagandha
-20 % do 26. 5.
Promocja tygodnia
Vilgain Ashwagandha ⁠–⁠ silny ekstrakt KSM-66, działanie antystresowe, wspomaganie pamięci i sprawności fizycznej
90 kapsułek
62,29 zł
77,90 zł
OstroVit Aswaghandha
OstroVit Aswaghandha
200 tabletek
22,99 zł

Czym jest ashwagandha?

Ashwagandha, znana również jako ashvaganda w języku angielskim, jest jednym z najważniejszych ziół w tradycyjnej medycynie indyjskiej. Przez 3 tysiące lat ten adaptogen był stosowany w celu złagodzenia stresu, zwiększenia poziomu energii lub poprawy koncentracji. Obecnie, ze względu na wysoką zawartość korzyści zdrowotnych, roślina ta jest postrzegana jako superżywność.

Działanie ashwagandhy

Popularność ashwagandhy wynika z jej udowodnionego pozytywnego wpływu na ludzki organizm. Ashwagandha działa jako środek pobudzającyantyoksydantprzeciwzapalny i ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy. Ponadto może:

  • zmniejszać poziom stresu i uczucie niepokoju,
  • wspierać funkcjonowanie mózgu,
  • poprawiać wyniki sportowe,
  • pozytywnie wpływać na zdrowie seksualne,
  • regulować poziom cukru we krwi lub
  • poprawia sen.

Ashwagandha jest uważana za bezpieczny suplement diety, ale rzadko może powodować senność lub problemy trawienne. Przyjmowanie ashwagandhy wraz z lekami należy skonsultować z lekarzem lub innym specjalistą.

Dawkowanie ashwagandhy

Ashwagandha jest najczęściej dostępna w postaci proszku, ale nie można zagwarantować ilości składników aktywnych. Bardziej skuteczną opcją są standaryzowane ekstrakty, z których najwyższe stężenie składników aktywnych osiąga opatentowany ekstrakt KSM‑66, który może pochwalić się również Vilgain Ashwagandha. W przypadku ekstraktów zalecana dzienna dawka waha się od 250‑500 mg. Aby zaobserwować pozytywne efekty, ashwagandha powinna być przyjmowana przez 1‑2 miesiące, o dowolnej porze dnia, najlepiej podczas posiłków.

Suplementy z ashwagandhą są również dostępne w postaci kapsułek i tabletek, a także w postaci jakości organicznej.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Artykuły

Ashwagandha: co to, jej działanie i dawkowanie
Ashwagandha: co to, jej działanie i dawkowanie
Ashwagandha to zioło stosowane w tradycyjnej medycynie kultur Wschodu od tysięcy lat ze względu na swoje pozytywne działanie, od wsparcia zdrowia psychicznego po zwiększenie energii i witalności. W tym artykule omówiono jej zalety, a także ryzyko i możliwe dawkowanie.