L-Karnityna

Produktów: 3
Sortowanie
:
Domyślnie
Reflex Nutrition Acetyl L-Carnitin
Reflex Nutrition Acetyl L-Carnitin
90 kapsułek
84,90 zł
Nutrend Carnitine 100000
1000 ml
3 smaki
116
od 69,90 zł
Nutrend Carnitine Activity Drink z Magnezem
Nutrend Carnitine Activity Drink z Magnezem
Beza/mięta 750 ml
15
7,49 zł

Czym jest karnityna?

L‑karnityna to znana naszemu organizmowi substancja, która odgrywa kluczową rolę w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych przez mitochondria komórek, co pozwala na wykorzystanie tłuszczu jako źródła energii. To sprawia, że karnityna jest jednym z najlepiej sprzedających się spalaczy tłuszczu które mogą być stosowane samodzielnie lub jako część kompleksowych spalaczy tłuszczu.

Formy karnityny

L‑karnityna występuje w kilku formach, które różnią się nieco skutecznością i dawkowaniem:

  • L‑winian L‑karnityny - najczęściej stosowana forma pojawiająca się w suplementach sportowych, charakteryzuje się dobrą wchłanialnością;
  • Acetylo‑L‑karnityna - forma karnityny mająca pozytywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie mózgu;
  • Propionylo‑L‑karnityna - forma promująca lepszy przepływ krwi.

Efekty stosowania karnityny

Nie wykazano jeszcze, aby suplementacja karnityną miała jakikolwiek pozytywny wpływ na redukcję masy ciała lub wyniki sportowe. Suplementacja karnityną jest szczególnie wskazana dla osób z niedoborami, np. wegan, wegetarian, osób starszych z wrodzonymi błędami metabolizmu lub przewlekłymi chorobami wątroby. W zdrowej populacji dodatkowa suplementacja karnityną nie przyniesie żadnych efektów. W celu długotrwałej i zrównoważonej utraty wagi konieczne jest ustalenie odpowiedniej diety, osiągnięcie deficytu kalorycznego i aktywność fizyczna.

Wykazano, że suplementacja karnityną ma pozytywny wpływ na ogólne zdrowie serca lub mózgu - nawet jako profilaktyka choroby Alzheimera. L‑karnityna łagodzi również objawy cukrzycy typu II.

Dawkowanie karnityny

L‑karnityna jest zalecana do długotrwałego stosowania w dawce około 500‑2000 mg. Zalecana ilość może różnić się w zależności od produktu i formy karnityny. Karnitynę można przyjmować o dowolnej porze dnia wraz z węglowodanami i białkiem, np. z napojem białkowym po treningu.

Pokaż więcej Pokaż mniej