Tribulus Terrestris

Produktów: 3
Sortowanie
:
Domyślnie
Vilgain Tribulus Terrestris
Vilgain Tribulus Terrestris ⁠–⁠ silny ekstrakt dla seksualnego well-beingu, witalności i energii, 40% protodioscyny
90 kapsułek
79,90 zł
BioTech USA Tribulus Maximus
-12 %
BioTech USA Tribulus Maximus
90 tabletek
52,90 zł
59,90 zł
Myprotein Tribulus Pro
Myprotein Tribulus Pro
270 kapsułek
79,90 zł

Czym jest tribulus terrestris?

Tribulus terrestris lub buzdyganek naziemny to jednoroczne zioło, które było wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze w starożytnych Chinach, Indiach i Mezopotamii. Obecnie tribulus jest popularny jako suplement diety wśród sportowców.

Działanie tribulusa

Buzdyganek jest popularny jako środek pobudzający libido dla osób wykazujących mniejsze zainteresowanie seksualne. Ponadto, według producentów, promuje produkcję hormonu płciowego testosteronu u mężczyzn i estrogenu u kobiet. Jednak u młodych i zdrowych osób efekty te zwykle nie są obserwowane. Oprócz tych efektów, tribulus może

  • poprawiać poziom cukru i cholesterolu we krwi,
  • właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne,
  • zwiększać subiektywnie odczuwaną energię.

Działanie tribulusa opiera się na ilości saponin, substancji aktywnych znajdujących się w ekstraktach roślinnych. W oparciu o ilość i skład różnych saponin, działanie tribulusa może się różnić w zależności od kraju pochodzenia.

Dawkowanie buzdyganku

Zalecana dzienna dawka tribulusa jest określana na podstawie saponin, dla których zalecana dawka wynosi 5 mg na kilogram masy ciała. Dla osoby o wadze 60 kg daje to 300 mg saponin. Jeśli jest to ekstrakt 60%, oznaczałoby to 500 mg tribulus terrestris.

Pokaż więcej Pokaż mniej