Paski do podnoszenia

Produktów: 1
Sortowanie
:
Domyślnie

Kiedy i jak używać podciągaczy?

Podciągacze to pomoce fitness wykonane z tkaniny lub skóry, które dzięki zmniejszonemu naciskowi na nadgarstek i przedramię zapewniają pewny i bezpieczny chwyt, który nie wymaga koncentracji. Pozwala to na podnoszenie większych ciężarów lub wykonywanie większej liczby powtórzeń. Istnieje kilka rodzajów podciągnięć do wyboru:

  • Paski do podnoszenia ciężarów są prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym typem, ponieważ pozwalają na łatwe zwolnienie uchwytu. Nadają się do podciągania lub ćwiczeń na trapezie. Aby z nich skorzystać, wystarczy przewlec nadgarstek przez pętlę i owinąć pozostały element z drugiej strony osi.
  • Łezki w kształcie ósemki zapewniają pewny chwyt, ale nie można ich łatwo zwolnić. Zatrzaski zakłada się przeciągając nadgarstek przez jedną pętlę, owijając zatrzask pod osią i przeciągając nadgarstek przez drugą pętlę. Zatrzaski nadają się do ćwiczeń takich jak martwy ciąg czy podnoszenie trapezu.
  • Szarpnięcia z hakami eliminują potrzebę mocnego chwytu, ponieważ cały ciężar jest przenoszony na nadgarstek. Nadają się do prawie wszystkich ćwiczeń, w których występuje ruch ciągnący.

Szrugsy są najczęściej używane do wzmacniania pleców, gdzie pozwalają na większe skupienie się na trenowanym mięśniu, ponieważ nie ma wczesnego zmęczenia dłoni. Rękawiczki do ćwiczeń lub kreda do rąk również pomogą w lepszym chwycie.