Spalacze tłuszczu

Produktów: 16
Sortowanie
:
Domyślnie
Vilgain Spalacz tłuszczu 2.0
Vilgain Spalacz tłuszczu 2.0 ⁠–⁠ 10 naturalnych substancji, wspomaga spalanie tłuszczu, przyspiesza trawienie, zmniejsza apetyt
120 kapsułek
99,90 zł
Vilgain Synefryna
Vilgain Synefryna ⁠–⁠ 10 mg synefryny w 1 tabletce, naturalne pochodzenie, zwiększenie tempa metabolizmu
90 tabletek
133
33,90 zł
Vilgain Naturalna Kofeina
Vilgain Naturalna Kofeina ⁠–⁠ 100 mg kofeiny w 1 tabletce, surowiec marki NATCAFF® z delikatnie ekstrahowanych ziaren kawy, wspomagający sprawność fizyczną i umysłową.
90 tabletek
165
26,90 zł
MuscleTech Hydroxycut Super Elite
MuscleTech Hydroxycut Super Elite
100 kapsułek
1
99,90 zł
Reflex Nutrition Acetyl L-Carnitin
Reflex Nutrition Acetyl L-Carnitin
90 kapsułek
84,90 zł
Amix Diuretic Complex
Amix Diuretic Complex
90 kapsułek
79,90 zł
Mutant Caffeine
Mutant Caffeine
240 tabletek
34,90 zł
Myprotein CLA
Myprotein CLA
60 kapsułek
27
37,90 zł
OstroVit Fat Burner Extreme
Korzystna cena
OstroVit Fat Burner Extreme
90 kapsułek
40,00 zł
OstroVit CLA + GREEN TEA + L-CARNITINE
-11 %
OstroVit CLA + GREEN TEA + L-CARNITINE
90 kapsułek
26,59 zł
29,90 zł
Nutrend Fat Direct
Nutrend Fat Direct
60 kapsułek
64,90 zł
Nutrend Fat Direct 2 in 1 Shot
Nutrend Fat Direct 2 in 1 Shot
60 ml
6,99 zł
Nutrend Carnitine 100000
1000 ml
3 smaki
116
od 69,90 zł
Myprotein CLA
Myprotein CLA
180 kapsułek
27
54,90 zł
Nutrend Synephrine
Nutrend Synephrine
60 kapsułek
31,90 zł
OstroVit CLA 1000
Spodziewamy się za 2 dni
OstroVit CLA 1000
180 kapsułek

Cyzm jest spalacz tłuszczu?

Spalacz tłuszczu to suplement diety zawierający składniki aktywne, które w połączeniu z odpowiednio dobraną dietą i aktywnością fizyczną sprzyjają utracie tkanki tłuszczowej i odchudzaniu. Substancje te sprawiają, że tkanka tłuszczowa jest lepiej wykorzystywana jako źródło energii, zużywa więcej energii do wytwarzania ciepła lub zmniejsza apetyt.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Składniki aktywne zawarte w spalaczach tłuszczu zazwyczaj działają w oparciu o tylko jeden z wyżej wymienionych mechanizmów organizmu. W związku z tym, aby zmaksymalizować pożądany efekt, kompleksowe spalacze tłuszczu wykorzystują tzw. efekt synergii, czyli po prostu połączenie wielu składników aktywnych w jednym spalaczu tłuszczu. Dzięki temu mogą wystąpić następujące efekty:

 • promować uwalnianie kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej i ich późniejsze wykorzystanie jako źródła energii (szczególnie podczas aktywności fizycznej),
 • zwiększenie produkcji ciepła, a tym samym zwiększenie całkowitego wydatku energetycznego,
 • zmniejszenie apetytu, a tym samym spożycia pokarmu, oraz
 • ze względu na stymulujące działanie niektórych substancji, zachęcenie do lepszego treningu, a tym samym do większych wydatków.

Spalanie tłuszczu

Od spalaczy tłuszczu nie można oczekiwać cudów i należy pamiętać, że nie ma nic za darmo. Jeśli próbujesz schudnąć lub zredukować wagę, ogólne zalecenia, których powinieneś przestrzegać, są następujące:

 • Przestrzeganie deficyt kaloryczny to znaczy, że wydatek energetyczny jest wyższy niż pobór energii,
 • regularna aktywność fizyczna,
 • wystarczające spożycie białka aby utrzymać masę mięśniową,
 • a następnie włączyć spalacz tłuszczu do swoich suplementów.

W przypadku aktywności fizycznej nie ma potrzeby sprawdzania odpowiedniego tętna do odchudzania, do treningu można włączyć zarówno ćwiczenia o wysokiej, jak i niskiej intensywności, ale zawsze tak, aby dana osoba była w stanie wytrzymać cały trening. Ważna jest regularność aktywności fizycznej.

Kiedy stosować spalacze tłuszczu?

Jak już wspomniano, spalacze tłuszczu działają najlepiej w połączeniu z aktywnością fizyczną. Najczęściej zaleca się przyjmowanie spalacza tłuszczu na około 30 minut przed rozpoczęciem aktywności fizycznej. Ważny jest również czas w stosunku do ostatniego posiłku przed aktywnością - dla skuteczniejszego i szybszego wchłaniania zaleca się pozostawienie odstępu czasowego (o ile nie powoduje to problemów trawiennych u bardziej wrażliwych osób).

Substancje spalające tłuszcz

W złożonych spalaczach tłuszczu najczęściej występują następujące składniki aktywne:

 • Kofeina to jedna z najpopularniejszych substancji psychoaktywnych i stymulantów, która działa również jako skuteczny spalacz tłuszczu. Kofeina wspomaga termogenezę, czyli produkcję ciepła w organizmie.
 • Synefryna zwiększa, poprzez aktywację określonych receptorów, tempo termogenezy, a także ogólny wydatek energetyczny. Częściowo zmniejsza również apetyt.
 • EGCG pośrednio przedłuża skuteczność substancji, które promują eliminację kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej. Ekstrakt z zielonej herbaty działa najlepiej w połączeniu z innymi substancjami.
 • CLA a.k.a. sprzężony kwas linolowy to substancja pochodzenia naturalnego, która występuje w niewielkich ilościach w tłuszczu mlecznym i mięsie. CLA reguluje tworzenie i magazynowanie komórek tłuszczowych w organizmie.
 • Karnityna jest substancją występującą w organizmie, która pomaga transportować kwasy tłuszczowe do mitochondriów, gdzie są one spalane i wykorzystywane jako źródło energii. Karnityna pomaga zatem zwiększyć potencjał spalania tłuszczu. Jej suplementacja ma jednak sens jedynie w przypadku osób z niedoborami (wegetarianie, osoby na diecie keto).

Oprócz tych substancji w spalaczach tłuszczu znaleźć można także różne formy chromu, imbiru czy cynamonu, które zapobiegają wzrostowi insuliny we krwi, a tym samym uczuciu głodu czy zachciankom na słodycze. Guarana czy kapsaicyna, szczególnie znana z chili, również pomagają w dodatkowej termogenezie. Lepsze wchłanianie ekstraktu z zielonej herbaty wspomaga bioperyna, substancja występująca w pieprzu.

Jak wybrać spalacz?

Jeśli nie posiadasz zestawu Małego Chemika i nie chcesz mieszać własnych spalaczy, najprostszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po spalacze złożone, które opierają się na wspomnianym już efekcie synergii. Najpopularniejszym połączeniem jest kofeina, synefryna i EGCG, które razem mają jeden z najwyższych potencjałów spalania tłuszczu. Inne dodatki zwykle zwiększają tempo termogenezy, promują metabolizm komórek tłuszczowych lub przeciwdziałają utlenianiu składników aktywnych.

I to jest dokładnie to, co nasz Vilgain Fat Burner 2,0który łączy w sobie 10 synergicznych składników i opiera się na najnowszych odkryciach naukowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

"Gwarantowana utrata wagi" w zaciszu własnego salonu bez żadnego ruchu, unikalne formuły spalaczy tłuszczu dla kobiet czy spalaczy do brzucha. Nie ma czegoś takiego i prawdopodobnie nie będzie, bez ćwiczeń i odpowiedniej diety jest to po prostu niemożliwe. Mężczyźni i kobiety mogą się różnić, ale jeśli chodzi o spalanie tłuszczu, wszyscy jesteśmy prawie tacy sami. A kiedy ktoś wymyśli miejscowy spalacz tłuszczu, prawdopodobnie wygra Nagrodę Nobla.

Pokaż więcej Pokaż mniej