Ostropest plamisty

Produktów: 1
Sortowanie
:
Domyślnie
Vilgain Ostropest plamisty
Vilgain Ostropest plamisty ⁠–⁠ Wspomaga pracę wątroby, zmniejsza stany zapalne, łagodzi trądzik, 25 razy silniejszy niż proszek
90 kapsułek
29,90 zł

Suplementy diety z sylimaryną

Ostropest plamisty to jednoroczna lub dwuletnia roślina podobna do ostu, pochodząca z regionu śródziemnomorskiego, gdzie jest stosowana w medycynie od ponad 2 tysiącleci. Składnikiem aktywnym jest sylimaryna, która jest zbiorczą nazwą dla kilku rodzajów flawonolignanów. Ostropest plamisty jest klasyfikowany jako przeciwutleniacz.

Działanie ostropestu plamistego

Ostropest plamisty jest szczególnie znany ze swojego wpływu na prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Ma działanie przeciwutleniająceprzeciwzapalne, a także przeciwdziała odkładaniu się kolagenu w wątrobie. Ponadto, ostropest plamisty może

  • pomóc zmniejszyć trądzik,
  • zwiększyć produkcję mleka matki,
  • pomóc regulować poziom cukru we krwi,
  • wspierać prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo‑naczyniowego,
  • wspierać prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Ostropest plamisty jest ogólnie uważany za bezpieczny nawet przy długotrwałym stosowaniu. W wyjątkowych przypadkach może powodować problemy trawienne, takie jak biegunka, nudności lub wzdęcia. Jego stosowanie nie jest zalecane kobietom w ciąży.

Przyjmowanie ostropestu plamistego

Działanie ostropestu plamistego zależy od ilości sylimaryny zawartej w wybranym suplemencie diety. Pod tym względem najskuteczniejszą formą jest ekstrakt, który jest zwykle standaryzowany na zawartość 80% sylimaryny i można go nabyć w postaci tabletek lub kapsułek. Inną opcją jest przyjmowanie ostropestu w formie herbaty lub oleju. Zalecana dzienna dawka to 200‑400 mg sylimaryny, co oznacza 250‑500 mg standaryzowanego ekstraktu.

Ostropest plamisty może być również z powodzeniem uprawiany w naszych warunkach. Zebrane nasiona ostropestu są następnie mielone lub kruszone i wykorzystywane do produkcji nalewki, herbaty lub oleju.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Możesz być również zainteresowany