Pasy do ćwiczeń

Produktów: 1
Sortowanie
:
Domyślnie
Vilgain Pas do podnoszenia ciężarów ⁠–⁠ wzmocnienie środkowej części ciała i ochrona kręgosłupa, utrzymanie maksymalnego podniesionego ciężaru
Black
27
69,90 zł

Rodzaje pasów do ćwiczeń

  • Pas neoprenowy na brzuch jest często poszukiwany przez osoby, które chcą się nieco bardziej spocić podczas treningu - o czym świadczą liczne pozytywne recenzje. Należy jednak pamiętać, że większe wydzielanie potu nie oznacza skuteczniejszej utraty wagi, a skuteczność tego typu pomocy nie została potwierdzona naukowo. Podczas ćwiczeń może pomóc w częściowym ujędrnieniu i kontroli oddechu.
  • Pas do podnoszenia ciężarów jest niezbędnym narzędziem dla wszystkich osób podnoszących ciężary i bardziej zaawansowanych sportowców. Pas do podnoszenia ciężarów pomaga skutecznie ujędrnić tułów i osiągnąć lepsze wyniki przy ciężkich ćwiczeniach, takich jak przysiady czy martwy ciąg. Jest to najczęściej stosowany rodzaj pasów fitness.
  • Pas do trójboju siłowego ma identyczne właściwości jak pas do podnoszenia ciężarów. Jednak w przeciwieństwie do pasa do podnoszenia ciężarów, nie ma on wycięcia w okolicy brzucha i ma taką samą szerokość na całej długości.
  • Pas do podnoszenia ciężarów z łańcuchem do zawieszania krążków służy do zwiększania ciężaru podczas pompek lub dipów.

Zalety pasa do ćwiczeń

Pasy do ćwiczeń nie są (zazwyczaj) na pokaz. Zaletą pasów jest to, że:

  • Pomagają skutecznie ujędrnić środkową część ciała,
  • zapewniają wsparcie dla mięśni brzucha i pleców,
  • pomagają korygować postawę,
  • pomagają zapobiegać urazom, takim jak przepukliny, oraz
  • umożliwiają lepsze wykonywanie ćwiczeń.

Te cechy sprawiają, że pas do ćwiczeń jest doskonałym narzędziem pomagającym osiągać lepsze wyniki.

Jak wybrać pas do ćwiczeń?

Podstawowym parametrem pasów fitness jest ich rozmiar, który najlepiej przeanalizować dla każdego produktu osobno. Jeśli chodzi o zapięcia, do wyboru są trzy różne typy - rzep, klamra (pojedyncza lub podwójna) oraz klamra dźwigniowa. Rzep jest łatwym w użyciu zapięciem, ale może się zużywać i z czasem stać się trudniejszy do utrzymania. Klamry są bardziej niezawodnym zapięciem, które lepiej trzyma, ale trudniej je odpiąć po ćwiczeniach. Dlatego też pas fitness z klamrą dźwigniową jest uważany za najlepszy w użyciu.

Kiedy używać pasa fitness?

Jeśli mówimy o pasie do podnoszenia ciężarów lub trójboju siłowego, to zdecydowanie nie przez cały trening. Noszenie pasa do podnoszenia ciężarów nawet podczas ćwiczeń, w których nie jest on potrzebny, niepotrzebnie okrada naturalne wzmocnienie brzucha i pleców, które z kolei przyzwyczajają się do wsparcia z zewnątrz. Pas fitness powinien być używany tylko podczas podnoszenia dużych ciężarów. A skąd wiesz, kiedy podnosisz duże ciężary? Jest to ciężar, z którym dana osoba może wykonać 1‑5 powtórzeń.

Prawidłowe korzystanie z pasa biodrowego

Nie wystarczy owinąć pas do ćwiczeń wokół talii i oczekiwać cudów. Trzeba umieć odpowiednio w niego oddychać, w czym pomaga tak zwany power breathing, który pozwala kontrolować ciśnienie wewnątrzbrzuszne w celu maksymalnego wzmocnienia. Po opanowaniu techniki prawidłowego oddychania podczas ćwiczeń można przejść do ćwiczeń z pasem, który zapewnia dodatkowe zewnętrzne wsparcie dla ściany brzucha.

Pokaż więcej Pokaż mniej