Cukier trzcinowy

Produktów: 3
Sortowanie
:
Domyślnie
Vilgain Cukier trzcinowy złoty
Vilgain Cukier trzcinowy złoty ⁠–⁠ naturalny słodzik trzcinowy bez dodatków chemicznych
500 g
7,49 zł
Vilgain Brązowy cukier trzcinowy
Vilgain Brązowy cukier trzcinowy ⁠–⁠ naturalny słodzik trzcinowy bez dodatków
500 g
7,99 zł
Vilgain Cukier trzcinowy złoty puder
Vilgain Cukier trzcinowy złoty puder ⁠–⁠ naturalny słodzik o wysokiej zawartości melasy, słodkim karmelowym smaku i złocistym kolorze, nierafinowany, bez barwników
500 g
7,99 zł

Naturalny brązowy cukier

Cukier trzcinowy jest produkowany poprzez tłoczenie trzciny cukrowej, a następnie krystalizację przefiltrowanego soku trzcinowego. Charakteryzuje się naturalną zawartością melasy, która jest częściowo oddzielana do innych celów podczas produkcji, a uzyskany brązowy kolor zależy od proporcji melasy w cukrze trzcinowym. Cukier trzcinowy obejmuje również panela który jednak zachowuje naturalną zawartość melasy.

Cukier trzcinowy jest popularną alternatywą dla klasycznego białego cukru buraczanego o łagodnym karmelowym smaku. Jest stosowany jako słodzik w deserach, słodkich potrawach lub napojach. Jednak pod względem wartości odżywczych jest prawie nie do odróżnienia od klasycznego białego cukru.

Jednak nie każdy brązowy cukier można uznać za cukier trzcinowy. Ze względu na powszechny popyt na cukier brązowy, biały cukier buraczany jest często barwiony syropem karmelowym lub melasą.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Możesz być również zainteresowany