Glukozamina

Produktów: 2
Sortowanie
:
Domyślnie
Reflex Nutrition Glukozamina i chondroityna
Reflex Nutrition Glukozamina i chondroityna
90 kapsułek
59,90 zł
OstroVit GLUCOSAMINE + MSM + CHONDROITIN
OstroVit GLUCOSAMINE + MSM + CHONDROITIN
90 tabletek
28,99 zł

Czym jest glukozamina?

Glukozamina to naturalnie występująca w organizmie substancja, która bierze udział w budowie chrząstki stawowej i zapewnia jej elastyczność. Wraz z wiekiem zdolność do jej wytwarzania spada, co w połączeniu z innymi czynnikami może skutkować ograniczoną mobilnością, bólem stawów lub chorobą zwyrodnieniową stawów.

Glukozamina jest popularnym suplement diety na stawy który jest stosowany samodzielnie lub jako część kompleksowej diety na stawy. Najpopularniejszą formą glukozaminy jest siarczan glukozaminy, który jest uważany za najlepiej przyswajalny. Glukozamina jest również często sprzedawana razem z siarczanem chondroityny, zwanym chondroityną glukozaminy, co może prowadzić do zwiększenia skuteczności obu substancji.

Przyjmowanie glukozaminy

Glukozamina może być przyjmowana jako środek zapobiegawczy lub pomocniczy w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i innych chorób stawów. Zalecana dzienna dawka to 1500 mg glukozaminy przez co najmniej 2‑3 miesiące. Po tym czasie można zaobserwować pozytywne efekty w postaci zmniejszenia bólu i stanu zapalnego. Ze względu na długotrwałe efekty, suplementację glukozaminą można przerwać na kilka tygodni.

Glukozaminę należy przyjmować w mniejszych dawkach kilka razy dziennie, najlepiej wraz z posiłkami, aby uniknąć problemów trawiennych.

Pokaż więcej Pokaż mniej