Kolagen rybi

Produktów: 3
Sortowanie
:
Domyślnie

Kolagen morski dla skóry i włosów

Kolagen rybi, znany również jako kolagen morski, jest najczęściej pozyskiwany ze skóry i łusek ryb, a być może również ze skorupiaków. Jest to zhydrolizowany kolagen w postaci peptydów kolagenowych, który charakteryzuje się niską masą cząsteczkową, dzięki czemu jest łatwo i szybko wchłaniany. Głównym składnikiem jest kolagen typu I, który odpowiada za wytrzymałość i elastyczność skóry, włosów, paznokci, ale także stawów i ścięgien.

Działanie kolagenu rybiego

Ze względu na swoje właściwości, kolagen morski uznawany jest za niezbędny suplement diety na urodę, który zaleca się przyjmować szczególnie w przypadku chęci uzyskania:

  • jędrnej i elastycznej skóry,
  • redukcji zmarszczek i lepszego nawilżenia skóry,
  • mocnych i zdrowych włosów,
  • mocnych paznokci.

Przyjmowanie kolagenu rybiego może również wspierać zdrowie stawów, ale jest uważany za lepszy suplement na stawy kolagen wołowy który zawiera aminokwas prolinę, która zapewnia wytrzymałość kolagenu.

Stosowanie kolagenu morskiego

Kolagen rybi jest zalecany do długotrwałego stosowania w dziennych dawkach wynoszących co najmniej 2500 mg. Niektóre kolageny rybne są oznaczone jako"bioaktywne". Jednak ze względu na ich działanie, wszystkie hydrolizowane kolageny morskie należą do tej kategorii. Gwarantowaną jakość reprezentuje certyfikowany kolagen morski Naticol®, który szczyci się zrównoważonym rozwojem i badaniami potwierdzającymi jego działanie. To właśnie znajdziesz w naszym Vilgain Kompleks kolagenowy.

Alternatywą dla suplementacji kolagenem morskim jest regularne spożywanie bulionu rybnego.

Możesz być również zainteresowany