Kolagen wołowy

Produktów: 8
Sortowanie
:
Domyślnie

Kolagen wołowy na stawy

Kolagen wołowy, znany również jako kolagen bydlęcy, pozyskiwany jest z bydlęcej skóry i tkanek łącznych. Najczęściej jest to kolagen hydrolizowany w łatwiejszej do wykorzystania formie peptydów kolagenowych. Kolagen bydlęcy charakteryzuje się wyższą masą cząsteczkową, dzięki czemu jest wchłaniany przez dłuższy czas. Najbardziej rozpowszechnione kolageny to typ I i III, ale kolagen typu II nie jest wyjątkiem. Ważnym składnikiem jest aminokwas prolina, który zapewnia wytrzymałość kolagenu.

Działanie kolagenu bydlęcego

Ze względu na swoje właściwości, kolagen bydlęcy jest jednym z najpopularniejszych suplementów diety na stawy, który może

  • łagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej stawów,
  • zmniejszyć stan zapalny w stawach
  • pozytywnie wpływać na funkcjonowanie ścięgien i więzadeł.

Chociaż kolagen bydlęcy ma pozytywny wpływ na zdrowie skóry, włosów i paznokci, znacznie lepsze wyniki w tej dziedzinie można osiągnąć stosując kolagen morski.

Dawkowanie kolagenu bydlęcego

Kolagen bydlęcy zalecany jest do długotrwałego stosowania w dawkach 2500‑10000 mg kolagenu dziennie. Do najwyższej jakości kolagenu bydlęcego należy kolagen Peptinex, który pochodzi z południowoamerykańskich pastwisk. Peptinex charakteryzuje się unikalnym składem aminokwasowym i niską masą cząsteczkową. Można go znaleźć w naszych produktach Vilgain Joint SupportVilgain Collagen Complex.

Suplementację kolagenu wołowego można częściowo zastąpić regularnym spożywaniem bulionu wołowego.

Możesz być również zainteresowany